İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖLÜ GIDA YEMEYİN!

Paketli abur cubur gıdaları ‘Ölü gıda’ olarak nitelendiren uzmanlara göre işlenmiş gıdalar kronik hastalıklara neden oluyor.

Gıdalar artık doktorların da birinci gündemi. Hurda gıda ya da abur cubur olarak adlandırılan işlenmiş gıdaların yarattığı tehdide ilişkin önemli uyarılarda bulunan Algoloji Uzmanı Dr. Erhan Özer, işlenmiş gıdaları ölü gıdalar olarak nitelendiriyor.

Ne yapıyor?
Dr. Özer’e göre paketli ürünlerle beslendiğimizde vücudumuzda şu oluyor: “Vücutta asitlenme ve metabolik atıklar oluşuyor. Bu da kronik ağrıların ve özellikle de kanserin tetikleyicisi oluyor. Kronik hastalığınız varsa ölü gıdalardan uzak durun!”

Canlı gıda yiyin
Dr. Erhan Özer, vücudun canlı gıdalarla beslenerek elde ettiği fiziksel doyumun yanında ruhsal ve zihinsel doyumun da kronik hastalıkların tedavisinde önemli olduğunu belirtiyor: “Yeniçağın Bütüncül Enformatik Tıp anlayışı ile ağrı ve hastalıkların kaynağı beden, zihin ve ruh bütünlüğünde değerlendiriliyor. Hastalığa neden olan dezenformasyonları yok edecek formatta tedaviler için öncelikle markette satılan paketlenmiş ve besin değeri bulunmayan sadece karın doyuran gıdalardan; yani ölü gıdalardan uzak durulmalı. Bu gıdalar yerine güneş görmüş, doğadan direkt edindiğimiz, zengin besin değerine sahip canlı gıdalarla beslenmeyi yaşam şekli haline getirmeliyiz.”

Ruhsal beslenmeye de dikkat edilmeli!

Fiziksel bedeni asit ve atıklardan arındırma anlayışı ile sağlıklı beslenmenin sağlanacağına değinen Dr. Özer, ruhumuzun yani duygu ve düşüncelerimizi idare eden ikinci beynimiz bağırsaklarımızın florasına büyük önem vermemiz gerektiğinin altını çiziyor:

Bunlara dikkat!

Glisemik indeksi ve doymuş yağ oranı yüksek gıdalardan, rafine şeker, alkol ve sigaradan, laktoz ve glutenden, mısır şurubu içeren fruktozlu gıdalardan, rafine tuzdan, suni kimyasal tatlandırıcılardan, boya ve uzun raf ömrü etkisi sağlayan katkı maddelerinden mutlaka uzak durulmalı. “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir